Doniczki wykonane z wytrzymałego plastiku

doniczki plastikowe

Dekorację ogrodu powinniśmy zacząć od poprawnego ustawienia mebli ogrodowych. Zawsze możesz poprosić o pomoc drugą osobę, sąsiada czy małżonka i przenieść ciężkie meble na swoje miejsce.

Jeżeli nasze meble ogrodowe nie nadają się już do użytku, zdecydujmy się na zakup nowych. Meble na działkę nie muszą być wcale takie drogie, wystarczy że dobrze poszukasz Możesz wybrać spośród mebli drewnianych, wiklinowych czy rattanowych, które ze względu na swój naturalny wygląd, doskonale wtapiają się w otoczenie zieleni.

Aby meble ogrodowe były komfortowe i wygodne, należy zaopatrzyć je w poduszki, koce, maty czy pledy. Do wyboru mamy wiele akcesoriów tekstylnych, którymi możemy doskonale przybrać nasz ogród, wystarczy że mamy już wcześniej zaplanowane, jaki styl zamierzamy osiągnąć.

Kiedy mamy już strefę wydzieloną do relaksu, należy zaopatrzyć się w porządne oświetlenie, dzięki któremu możemy spędzać długie wieczory na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem będzie ustawienie kominka elektrycznego czy paleniska, który zapewni przytulny klimat i spokojną atmosferę.

Dzięki zastosowaniu w ogrodzie instalacji elektrycznej, możemy oświetlić cały ogród, nie potykając się przy tym o wystające kable — podświetlany taras, chodnik czy oczko wodne, to idealne rozwiązanie na długie wieczory.

Ustawiając w ogrodzie ozdoby typu latarenki, skrzynie z kwiatami czy donice, stwórzmy złudzenie optyczne, dzięki czemu ogród będzie wyglądał korzystniej. Ustawianie dekoracji na jednym poziomie nie ma sensu, poszalej ze strukturą swojego ogrodu — donice możesz ustawić na murku lub na schodach prowadzących na taras, latarenki rożnych wymiarów, ustawione obok siebie idealnie współgrają z zielenią i nocnym klimatem.

Uporządkowałeś już cały teren ogrodu? Nie zapomnij zrobić tego samego ze swoimi narzędziami!

Jeżeli jesteś już kilkuletnim posiadaczem kawałka ogrodu, zapewne wiesz ile miejsca zajmują wszystkie narzędzia oraz maszyny. Warto pomyśleć nad jakimś wydzielonym miejscem do ich przechowywania — Jeśli nie mieścisz wszystkiego w garażu, możesz pozwolić sobie na drewniany domek na narzędzia, usadowiony w zaciszu ogrodu.

Domek ogrodowy jest idealnym schowkiem na kosiarki, grabie, łopaty czy nawet na meble ogrodowe i grilla. Schowek wykonany z drewna, w odpowiednim kolorze nie tylko jest funkcjonalny ale i estetyczny, dlatego nie będzie zwracał na siebie większej uwagi, a Ty zachowasz porządek na swoim ogrodzie.

Po każdej pracy w ogrodzie, należy odpowiednio zadbać o narzędzia. Wystarczy opukać sprzęt z resztek ziemi i trawy, zwykłą wodą z węża ogrodowego. To niewiele, jednak prawidłowa konserwacja, zapewni Twoim narzędziom długi żywot.