zbiorniki na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę

Aby znacznie ułatwić sobie pracę w ogrodzie, szczególnie w sezonie letnim, proponujemy założenie instalacji nawadniającej oraz elektrycznej, którą należy dokładnie zaplanować przed procesem układania nawierzchni — wykonanie instalacji z rur polietylenu oraz kabli elektrycznych, wymaga wielu wykopków, co zniszczyłoby dotychczas posadzona roślinność.

Jak wykonać odpowiednią nawierzchnię w przydomowym ogrodzie? W zależności od tego czy jest to podjazd z brukowej kostki, ścieżka z płyt bądź nawierzchnia wykonana z innych dostępnych na rynku materiałów, należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować podłoże. Jeżeli nie chcemy zlecić prac, polegających na wykonaniu podjazdu fachowcom, to musimy samodzielnie przygotować podłoże — najczęściej podbudowę możemy wykonać ze żwiru, tłucznia czy piasku.

Natomiast do wykańczania całej nawierzchni, wybierajmy materiały, które maja antypoślizgową oraz chropowata powierzchnię — wyeliminuje to znacznie ryzyko upadku podczas deszczu, śniegu czy przymrozków.

Dodatkowo w ostatnich latach wielu klientów którzy wybierają systemy do nawadniania, chce podejsć do tematu ekologicznie i dobiera zbiorniki na deszczówkę które w ostatnich latach przeszły olbrzymi boom na kształy i wzory. Oczywiście wraz z wieloma ulepszeniami oraz nadaniu nietypowego wyglądu sprzyja wzrost cen, jest to nieuniknione ale zapewniamy że nowoczesne zbiorniki na deszczówkę które są w ofercie przypadą do gustu i cena będzie na drugim planie.

Oczywiście wybór wzoru nawierzchni, a także koloru zależy głównie od naszych preferencji, jednak przy tworzeniu projektu pamiętajmy, aby nawierzchnia nie zdominowała zieleni, bo przecież to ona jest najważniejszym elementem ogrodu.

Najlepszym tłem dla roślin, które zarówno cieszy oko i jest przyjemnym miejscem zabaw dla naszych potomków jest trawnik. Mimo, że czas jaki musimy poświęcić na pielęgnację murawy może nam się wydawać, iż jest wręcz nieskończony, to naprawdę warto zainwestować. Piękny i zadbany trawnik wprowadza ład i można cieszyć się z jego uroków prawie przez cały rok — przy wyborze trawnika należy zastanowić się nad warunkami glebowymi w naszym ogrodzie oraz podjąć decyzję czy będzie to trawa z rolki, a może tradycyjnie z siewu.